Městys Vladislav

Divadelní představení Fórum Třebíč

SENIOR NA INTERNETU

Divadlo v Třebíči bude 9. května v Kulturním domě Fórum, začátek je od 16 hodin

Záměrem divadla není seniory vystrašit, ale spíše jim ukázat, jaké podvody jim v online světě hrozí, jak se proti nim mohou bránit a co mají dělat v případě, když se stanou obětí podvodu. Internet a sociální sítě jsou i pro seniory skvělým zdrojem informací a zábavy, ale mohou pro ně být také prostředím plným rizik a neočekávaných nástrah. Často zapomínají na to, že při používání těchto moderních technologií musí být velmi ostražití a především opatrní. Být opatrný ale v žádném případě neznamená mít strach a bát se používat chytrý mobil nebo internet. Znamená to dodržovat některé velmi jednoduché zásady, aby se nestali obětí podvodníků. Proto je důležité být o rizicích informován a umět dobře zareagovat. A přesně z tohoto důvodu Kraj Vysočina vyráží s divadelním představením Senior na internetu do všech okresních měst.

Představení seniorům přiblíží tři konkrétní podvody v online prostředí, které se skutečně na Vysočině odehrály a zároveň patří k nejčastějším, se kterými se mohou v online prostředí potkat.

Patří mezi ně podvodné telefonáty údajných bankéřů, kteří seniory vyděsí informací, že mají napadený účet a musí si rychle peníze převést do bezpečí. Příběh láska přes internet představí snahu podvodníků získat údaje k bankovním účtům nebo platebním kartám seniorů, aby je pak mohli ovládnout a získat jejich finanční prostředky. Často také jde o velice výhodné investování do akcií nebo zhodnocení úspor prostřednictvím virtuálních měn, kdy podvodníci nakonec připraví seniory o všechny jejich úspory. Rizikem je i neopatrné obchodování na různých prodejních portálech. Ve druhé polovině akce si návštěvníci akce poslechnou hity Karla Gotta v podání kapely Karel Gott revival Morava a v předsálí mohou navštívit prezenční stánky deseti organizací, které zde budou prezentovat své seniorské služby. Zdarma se mohou občerstvit  kávou a koláčkem, domů si odnesou brožurky, kde jsou odehrané scénky podrobně popsány.

Záchranný kruh

Svoz odpadu