3. 12. Svatoslav

Zítra: Barbora
Drobečková navigace

Úvod > TJ Vladislav > Stolní tenis

Tělovýchovná jednota Vladislav, oddíl stolního tenisu

Historie

Velmi úspěšným sportem v poslední době je oddíl stolního tenisu TJ Vladislav. Vladislavský stolní tenis zahájil svoji éru v roce 1986, do soutěže přihlásil svůj tým o dva roky později a v nejvyšší okresní soutěži Okresního přeboru I. třídy trvale učinkoval již více než 15 let.

Velkými vrcholy stolního tenisu byly roky 1999 a 2000, kdy "A" družstvo mužů zvítězilo v Okresním přeboru I. třídy. Tyto triumfy nebyly však dotaženy do úplné spokojenosti, jelikož v kvalifikačních turnajích o postup do Krajského přeboru II. třídy obsadil tým ve Znojmě a ve Vladislavi až poslední místa. Vše se nakonec podařilo o sezónu později, kdy při přeuspořádávání soutěží postoupila celkem 4 mužstva včetně Vladislavi "A" do nové soutěže Krajského přeboru jih. Mužstvo tak dostalo příležitost změřit svoje síly s takovými mužstvy jako Jihlava, Humpolec, Pelhřimov, Telč, Třebíč a Moravské Budějovice.

Současnost

V letošní sezoně přihlásila TJ Vladislav do mistrovských soutěží celkem 4 týmy, z nichž "A" tým hraje Krajský přebor Vysočina I. třídy, "B" tým Krajský přebor Vysočina III. třídy, "C" tým hraje Okresní přebor Třebíč II. třídy a "D" tým hraje Okresní přebor Třebíč III. třídy. Ve Vladislavi rovněž působí tým žen z Třebíče, které hrají 2. ligu České republiky. Vladislav poskytla mužstvu žen z Třebíče nejen prostory, ale i zázemí mezinárodních rozhodčích a trenérů licence "B". Mužstvo Vladislavi "A" má od Krajského svazu Vysočina a České asociace stolního tenisu zajištěno paralelní odehrávání zápasů s těmito ligovými hráčkami, aby hráčky měly ve Vladislavi maximální podporu i z hráčské základny mužstva "A" v podobě trenérského vedení a tréningu.

Současné složení mužstva "A" je nejsilnější v historii stolního tenisu ve Vladislavi. Ambice a cíl je jasný a tím je postup do Divize kraje Vysočina. Tým "B" je rovněž velice silně obsazen a cílem je postup do Krajského přeboru II. třídy kraje Vysočina.

Složení mužstev

  • Vladislav "A" (KPI. Vysočina)
   1. Vladimír Horký
   2. Jan Šafařík
   3. Jiří Palát, hostování z TJ Třebíč
   4. Petr Křenek, hostování z TTC Znojmo

 

  • Vladislav "B" (KPIII. Vysočina)
   1. Petr Otruba
   2. Michal Kratochvíl
   3. Roman Šafařík
   4. Bohumil Pavlík

 

  • Vladislav "C" (OPII. Třebíč)
   1. Petr Hroščaník
   2. Václav Šafařík ml.
   3. Václav Šafařík st.
   4. Krajl Michal

 

  • Vladislav "D" (OPIII. Třebíč)
   1. Lukáš Pavlík
   2. Václav Komínek
   3. Martin Möhwald
   4. Jaroslav Borůvka

 

 • Třebíč "A", ženy (2. liga žen, sk. C)
  1. Dagmar Zelinková
  2. Sandra Kašíková
  3. Zuzana Havlová
  4. Zuzana Blažková

Výsledkový servis

Členové oddílu stolního tenisu Vladislav působí v krajských i okresních svazech jako funkcionáři. Hlavním počinem je však vytvoření Mezinárodního informačního systému pro stolní tenis, který zpracovává výsledky stolního tenisu celé republiky včetně ligových soutěží České republiky. Tento systém rovněž využívají některé svazy ze Slovenské republiky. Autorem tohoto systému je Vladimír Horký, administrátorem systému je Jan Šafařík. Internetová adresa systému je www.pinec.info